Vinterseminar på Beitostølen!

 

19.-21.-januar reiser Juniorkorpset og Hovedkorpset til Beitostølen for seminar. Her skal vi være sammen med Rykkin og Gullhaug skolekorps og øve til den kommende konserten med Kari & Sindre Gjærum. På formiddagen lørdag og søndag vil det bli øving sammen med Rykkin og Gullhaug mens musikantene på ettermiddagen kan kose seg med svømming i innendørs svømmebasseng eller andre ting de ønsker å gjøre.

Dette er et seminar musikantene ikke vil gå glipp av!

Pakkelisten (printvennligversjon her: Vinterseminar Beito jan 2018 Pakkeliste)

Ang. lommepenger. Vi anbefaler kr 100,- pr dag. Dersom noen ønsker å kjøpe mat på veien på fredag, så vil det være ett stopp hvor man spiser matpakke eller kjøper seg mat (husk da å ha med ekstra penger til dette). Utover dette ordnes måltider av korpset. De minste, (de som ikke er vant til å håndtere og disponere egne penger), kan legge de i en konvolutt, og gi til turlederen til ditt barn! Husk og merke konvolutten med barnets navn.

Musikk:

  • Instrument, fløyter og klarinetter pakkes i privat bagasje. Alle andre instrumenter i  hardcase for de som har. Slagverk må huske stikker etc.
  • Noteperm
  • Notestativ
  • Instrumentstativ
  • NB!! Ørepropper!! Påbudt!!

Privat:

  • Sengetøy, inkl. dynetrekk, laken og putevar
  • Toalettsaker, håndkle
  • Varme uteklær, NB! Det kan være kaldt! Ull innerst etc..
  • Inneklær
  • Utstyr/tøy for aktivitet (akebrett og/eller badetøy- det er svømmebasseng på hotellet vi vil benytte).
  • Musikantene fra ungdomsskolen og oppover kan få lov å stå slalom/gå langrenn (dersom de er to eller flere), men det vil ikke være voksne med på slalom/langrennsaktiviteten. Det må leveres en tillatelse fra foreldre på at ungdommen for lov til dette. De må ha med utstyr/penger til leie samt eventuelt penger til heiskort.
  • Matpakke for reisen fredag, samt vannflaske. Merk vannflasken med navn (Brukes i forbindelse med musikk øvelser gjennom helgen). På bussturen er det ikke lov med godteri, kun salt potetgull eller salt kjeks.
  • Godt humør!;-)
  • Hva man ellers måtte trenge privat.
  • NB! Ipad, mobil, mp3-spiller, kamera etc. Medbringes på eget ansvar. Husk ladere til dette. Pakk smart, alle må kunne pakke og bære sine ting selv. Lurt om alle eiendeler merkes med Også bag/koffert.

Program  (printvennligversjon her: Vinterseminar Beito jan 2018 Program)

Fredag

  • 16:30 frammøte Karlsrud skole (ungdomstrinnet)
  • Ledere – opptelling av musikanter. Musikantene finner sin leder og for registrering.
  • Innlasting i buss
  • 17:00 avreise
  • 18:30 ca. 30 min. pause på Valdresporten (mulighet for å kjøpe mat for de som ønsker og har med penger til dette)
  • Ca 22:00 ankomst Beitostølen
  • Etablering i leilighetene – Kveldsmat

Lørdag

  • Øvelse for hovedkorpset på formiddagen, mens det er uteaktivitet/ svømming for juniorer12:00-12:30 lunsj
  • 12:30-16:00 fritidsaktivitet for hovedkorps og øvelse for juniorer
  • 16:30-18:00 øvelse for hovedkorpset, mens juniorer etterhvert går til Peppes og spiser.
  • Hovedkorpset går og spiser etter øvelsen.
  • Felles sosialt samvær med underholdning i Beitohallen på kvelden

 Søndag

  • Øvelse på formiddagen og ettermiddagen for hovedkorps.
  • Øvelse formiddag for juniorer, aktivitets tid etter lunch
  • Ca kl 12: Lunch og utsjekk for alle
  • Ca 14:30 måltid og innlasting i bussen
  • Ca 15:00 avreise fra Beitostølen
  • 19:30 ankomst Karlsrud skole. Alle må sjekke seg ut hos sin leder før de kan dra hjem.

Vi oppdaterer facebook  underveis, og legger ut informasjon når vi nærmer oss Oslo.

 

Her er all informasjon som er lagt ut (romfordelingen ligger kun på den lukkede fb-siden) Vinterseminar Beito jan 2018

Bildene er fra sist vi var der i 2016